Baton Haxhiu qan pse humbi partia e Thaçit, ishte betuar se do mbyllë televizionin po nuk fitoi PDK

491
Sigal

Javë më parë betohej se, do të mbyllë televizionin po nuk fitoi PDK, sot Baton Haxhiu derdhi lot në studion e televizionit pse humbi partia e Thaçit.

“Nëse nuk fiton Kadri Veseli, mbyll televizionin”. Kështu do të shprehej disa javë më parë gazetari Baton Haxhiu.

Dhe sot, kur kreu i PDK doli publikisht duke pranuar humbjen dhe daljen në opozitë, Haxhiu është parë i përlotur në ekranin e Klan Kosovës.

Sipas Presheva Jonë, përveç kësaj, Baton Haxhiu ka frikë se tani ka mbetur pa sponsorë besnikë, ka frikë se Gjykata Speciale do të nisë të mbledhë shokët e tij, të cilët akuzohen për krime lufte dhe vrrasje pas lufte të rivalëve politikë.