Basha: Rama gjeti 3 koka turku, buxhetit i mungojnë 326 mln $

536
Fjalën e tij të hapjes në mbledhjen e grupit parlamentar mesditën e kësaj të mërkure e hapi me cështjen e doganave shqiptare duke theksuar se në këtë sektor buxhetit të shtetit i mungojnë 326 mln $.Basha tha se Rama gjeti vetëm 3 koka turku për të justifikuar vjedhjen e tij.
“326 mln dollarë mungojnë në tatime dhe dogana në buxhetin shtetit. Janë shqiptarët më të varfer vetëm nga doganat e tatimet. Edi Rama dhe banda e tij është 326 mln dollarë më e pasur,Ja pse e ka dashur votën tuaj-tha Basha
Më tej ai vijoi fjalën lidhur me aksionin ndaj informalitetit duke e cilësuar si paketë terrori atë çka Rama po kërkon të miratojë 
Sigal