Basha: Ambasadori i OSBE lëshoi kushtrimin, qeveria 2 miliardë euro për të blerë zgjedhjet

282
Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur në “çadrën e lirisë” ka përmendur deklaratën e ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchard të dhënë mbrëmjen e djeshme, i cili u shpreh se janë 2 miliadë euro, para të pista që qarkullojnë dhe me të cilat do të blihen zgjedhjet.

“Zgjedhjet të pista ne nuk do të pranojmë kurrë!!!!”, u shpreh Basha.