Marrëzia dhe vaksina e Surrelit

381
Sigal

Nga Kastriot Islami 

“Monstra e Surrelit” ka deklaruar: “Do tju fus ne karantine derisa te dale vaksina!”. Kjo marrezi nuk eshte thene ne asnje nga vendet e planetit.

“Monstra e Surrelit” vazhdon te qarkulloje sikur te ishte “Zombi (Zombi do te thote kufome qe shtetit rrugeve” i Surrelit” duke ju kercenuar per tju nenshtruar e vjedhur.

Pra, qellimi eshte i qarte, “Monstra e Surrelit” kerkon te ruaje e te forcoje pushtetin personal duke vazhduar tju vjedhe pronat ne bregdet dhe tju nenshtroje me urdhera prej injoranti qe tju mbyllur brenda per te mos reaguar.

E vetmja zgjidhje eshte: Reagim masiv, energjitik dhe me vendosmeri kunder “Zombit te Surrelit” qe po qelb dynjane…Nuk eshte koha per ti dhene mend njeri tjetrit apo per ti kerkuar llogari njeri tjetrit por per te vepruar se bashku njekohesisht…