Këto janë 5 shenjat më të ndjeshme të horoskopit

119
Sigal

Të gjithë kemi familjarë, të afërm apo miq që janë shumë të ndjeshëm ndaj çështjeve, njerëzve, informacioneve, përjetimeve apo gjithfarë gjërash. por e dini se mund të ndikojë edhe shenja e horoskopit? Ndaj, për ta kuptuar më mirë, po ju tregojmë 5 shenjat që janë edhe më të ndjeshmit e horoskopit.

Gaforrja 

Njësoj si gaforret që kërkojnë bregun, edhe personat e kësaj shenje duan dikë ku të mbështeten. Gaforret  lidhen kaq shumë pas njerëzve saqë edhe ndonjë veprim i vogël i të tjerëve mund t’i lëndojë. Ajo çfarë duhet të kuptojnë është se i vetmi njeri që mund të kontrollojë mendjen është vetja e tyre.

Virgjëresha

Duken të ftohtë, por janë një shenjë Toke dhe shumë detajistë. Ata janë shumë vigjilientë dhe kureshtarë për çfarë ndodh rreth tyre. Virgjëresha ka një tendencë për t’i parë gjërat përmes një lupe zmadhuese. Kjo i bën të vërejnë edhe çështjet e vogla si të mëdha, çka lëndon ndjenjat e tyre. zakonisht,  jeta e tyre vërtitet rreth një personi të rëndësishëm.

Peshorja

Dikush mund të mos e presë, por Peshoret janë të ndjeshme. Kjo shenjë Ajri që përfaqësohet nga një peshore është paqeruajtëse dhe e drejtë. Ndaj ato janë shumë të harmonizuara me nevojat e njerëzve në vështirësi. Nëse i tregon sadopak shqetësim ose emocione, Peshoret përpiqen të të ngushëllojnë me fjalët e tyre të ëmbla.

Ujori

E papritur, por e vërtetë, Ujori është një shenjë shumë e ndjeshme, por fshihet pas një muri pikërisht për këtë arsye. Për t’i evituar emocionet, ata e zbrazin veten nga stimuluesit që ngacmojnë anën e tyre të butë. Por kjo nuk do të thotë se Ujorët nuk e dinë se ç’ndodh brenda tyre, madje krejt e kundërta.

Peshqit

Shenja më ëndërrimtare e horoskopit ka shumë intuitë dhe ndjesi. Peshqit do ta tejkalojnë veten për t’i bërë të tjerët të ndihen mirë. Janë shenjë naive, të prirur për t’u abuzuar dhe e kanë të vështirë të thonë “jo”. Ndonëse mund ta ndiejnë diçka të keqe prej larg, shpesh ndikohen nga toksiciteti i situatës.