Këshilla që duhet të ndiqni sipas shenjës së horoskopit para se të dilni në një takim

55
Sigal

Çfarë këshille i duhet secilës prej shenjave të horoskopit para se të dalin në një takim të parë? Mbani mend tuajën dhe aplikojeni në daljen e radhës.

1. Dashi

Merrini gjërat ngadalë, mos u nxitoni!

2. Demi

Mos e merrni veten kaq seriozisht. Flirtoni pak më shumë me veten dhe njerëzit përreth.

3. Binjakët

Përmbajuni planeve tuaja.

4. Gaforrja

Kujtoja vetes që sapo jeni takuar! Para se të pushtoheni nga emocionet dhe ndjesitë e para duhet të merrni një minutë kohë për t’i kujtuar vetes që është ende shumë herët.

5. Luani

Dëgjoje me kujdes njeriun që ke përballë në takim.

6. Virgjëresha

Mos u bëj kaq kritikues! Vëzhgo, analizo, por mos u kap pas çdo gjëje që s’të pëlqen në takimin e parë.

7. Peshorja

Përpiqu të mos fokusohesh tek kënaqësia e të tjerëve. Ju jeni interesant dhe kush s’e do dikë të tillë gjatë një takimi, por kujtohu që s’është ky standardi që ju meritoni gjatë një takimi.

8. Akrepi

Jepi rëndësi bisedave të shkurtra. Kanë më shumë intensitet se ç’mendoni.

9. Shigjetari

Bisedat e mira janë po aq të rëndësishme sa aventurat e lezetshme! Kushtojini vëmendje.

10. Bricjapi

Lëreni veten të lirë. Bëni pyetje të çiltra dhe ulni pritshmëritë jo reale.

11. Ujori

Ecni sipas rrjedhës së gjërave. E dimë që jeni mjaftueshëm i pavarur dhe futurist në mendime, por romanticiteti kërkon përshtatje.

12. Peshqit

Jini më realist! Mos injoroni shenjat e alarmit që në takimin e parë.