MSC Anila Kalleshi , vajza e artistes e uron: Je yll, që shkëlqen në të gjitha momentet e jetës tëndë Në Teatrin “Migjeni” u dhanë 10 çmimet më të mira të vitit për personalitetet më të shquara të qytetit. Liljana Kalleshi u nderua me çmimin e Karrierës, për kontributin e saj të vyer, që ka dhënë si akrobate. Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vlerësuar me çmimin “Mjeshtër i Madh” Liljana Kalleshin. MSC Anila Kalleshi, një nga personalitetet e dietologjisë shqiptare, vajza e artistes Liljana Kalleshi, i përkushton nënës së saj, artistes Liljana Kalleshi urimin më të bukur, duke shkruar: Ajo shkëlqen gjithmonë. E nderuar me shumë çmime kombëtare sot ajo, pikërisht në atë salle ku ajo shkëlqeu në të gjithë karrierën e saj si artiste nderohet me titullin “ Mjeshtre e Madhe” nga Presidenti I Republikës. Të dua dhe jam krenare për ty mamaja ime Je yll, që ndriçon në të gjitha momentet e jetës tënde.