Ndahet nga jeta ish-kryeministri dhe deputeti Bashkim Fino në moshën 58-vjeçare

231
Sigal

Bashkim Fino, ish-kryeministër dhe deputet i PS është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare. Ai luftoi me vdekjen me Covid-19 prej disa javësh, por nuk ia doli.

Fino ka qenë kryeministër nga 9 mars 1997 deri me 29 qershor 1997. Që prej këtij viti ishte edhe deputet.