Makina përplaset me trajlerin në aksin Krujë-Milot, vdes 26 vjeçarja

441
Sigal

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur në autostradën Fushë Krujë-Milot.

Raportohet se një mjet tip “Smart” është përplasur me një trajler.

Për pasojë, drejtuesja e mjetit “Smart”, ka humbur jetën pas plagëve të marra si pasojë e përplasjes.

Ajo është Sonila Gurra dhe po drejtente makinwn tip smart. Ngjarja në afërsi të Laçit.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes, dhe po heton për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.