Kërkohej për 2 ton marijuanë në Itali, arrestohet vlonjati

344
Sigal

Një i ri është arrestuar në Vlorë, pasi ishte person i shpallur në kërkim.

Policia vendore bën me dije se ka arrestuar shtetasin Adjel Caushaj, 24 vjeç, banues në Vlorë.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.

“Nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas dyshohet të jetë implikuar në ngjarjen e ndodhur më 13 janar 2017, në Ankona të Italisë, ku është kapur një sasi e konsiderueshme lënde narkotike marijuanë prej 2 ton e 530 kg”– sqaron policia.