Kapen 113 kg drogë në trajlerin me këpucë

354
DURRËS- Vetëm pak ditë pasi sistemi Rapiscan në doganën e Durrësit dështoi duke lënë të kalojë drejt Italisë një ngarkesë me 1650 kg marijuanë, një tjetër ngarkesë droge tentoi të trafikohej nga dogana e Durrësit drejt Italisë.
Kësaj here dogana ka reaguar duke ndaluar një kamion, me 113 kg marijuanë që tentonte të kalonte në drejtim të Italisë, ndërsa policia arrestoi drejtuesin e Kamionit Xhaferr Hoxhën.
Kamioni trajler me targa AA 250 JA dhe tralerit me targë ACR 470, në brendësi të ngarkesës me koli këpucësh i’u gjetën 120 pako të mbështjella me qese celefoni
Sigal