E rëndë/ 65-vjeçari durrsak tenton t’i vërë zjarrin moshatarit të vet

459
lajmi i fundit
Sigal

Një 65-vjeçar nga Durrësi u arrestua nga Policia pasi tentoi ta digjte me zjarr një moashatarin e vet, K.SH.67 vjeç. I cili përfundoi me plagë në spital. I arrestuari, I.R. banues në Durrës, u arrestua në vendin e ngjarjes nga Policia dhe arsyet që e shtunë drejt këtij akti, qenë të dobëta.

Dosja e tij  i kaloi Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Durrës me akuzën “Plagosje e rëndë me dashje” parashikuar në nenin 88 të Kodit Penal.

Image