Arrestohet në Itali, Ballist Morina. Ja çfarë ka bërë kësaj here

347
Shqiptari Ismail Morina është ndaluar për disa nga orë nga policia italiane në Xhenova, pasi u kap në malin Fasce duke drejtuar një dron të sofistikuar.
35 vjeçari që jeton në provincën e Milanos, u ndalua pranë një makine në mbrëmje vonë pas një kontrolli rutinë.
Sipas “La Republica”, hetimet treguan se shqiptari ishte arrestuar më 7 tetor të vitit 2015 nga policia pasi është konsideruar përgjegjës për ngritjen e flamurit të Shqipërisë teknike në stadiumin e Beogradit gjatë ndeshjes së futbollit midis dy kombëtareve.
Policia në Xhenova ndalon përdorimin e dronëve në zonat malore dhe në ditë të përcaktuar për shkak të kontrollit për avionë. Shqiptari është denoncuar për shkelje të kodit të navigacionit. Morina është dëbuar nga zona e Xhenovas.