Shpërthime në bazën ushtarake amerikane në Kanagawa të Japonisë

480
Disa shpërthime të mëdha kanë ndodhur në një bazë ushtarake amerikane në Japoni.
Zyrtarë nga departamenti i zjarrit thanë se shpërthimet kanë ndodhur rreth orës 1 të mëngjesit me orë lokale.
Ngjarja ka ndodhur ne Kanagawa, provice ne jug te Tokjos. Ne afersi ndodhet Depo e Pergjithshme Sagami qe ka magazina me produkte nafte e municione.
Më shumë se 10 zjarrëfikse kanë shkuar në vendngjarje.
Ende nuk dihet nëse ka viktima dhe cilat ishin shkaqet që shkaktuan shpërthimet
Sigal