Përmbyset varka me emigrantë në Greqi, 1 i vdekur e 6 të zhdukur

499
Të paktën një emigrant ka humbur jetën dhe 6 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi varka me të cilën udhëtonin u përmbys. Ngjarja ka ndodhur pranë ishullit Lesvos, ndërsa në bord ndodheshin 15 emigrantë. 8 prej tyre u arritën të shpëtoheshin, ndërsa 7 kanë rënë në det. Ndërkohë autoritetet greke vijojnë kërkimet për personat e zhdukur
Sigal