Për 10-vite rresht dhunoi ish-gruan, ja çfarë i ndodh shqiptarit në Itali

39
Sigal

Ndaj një 43-vjeçari me origjinë shqiptare u vensos masa e sigurisv “arrest shtëpie”, pasi ish-gruaja e tij ka bërë një denoncim në Komisariatin e Riminit.

Gruaja ishte e mërzitur, pasi shpesh herë kishte qenë viktimë e ngacmimeve të vazhdueshme, qëndrimeve të dhunshme, ofenduese dhe kërcënuese nga burri. Këto ngjarje kanë ndodhur që nga viti 2010 deri në nëntor 2020 dhe në disa raste, sipas denoncimit ai kishte përdorur edhe dhunë.

Që nga vitet e para të martesës, 43-vjeçari kishte filluar të tregonte agresion ndaj gruas së tij të shkaktuar nga një xhelozi e pajustifikuar ndaj saj. Gruaja vendosi të largohej nga shtëpia me djalin e saj të vogël. Pas ndarjes dhe transferimit të gruas në Rimini në 2017, sjellja denigruese dhe frikësuese e burrit të saj vazhdoi, aq sa e çoi atë të paraqiste një ankesë te Karabinierët e Riminit, në 2018. Në vitin 2019, burri i bënte presione për t’u kthyer për të jetuar së bashku, por ai e rrihte me shuplaka, para djalit të të vogël.