Nga Madonna tek George Soros: Të gjithë VIP-at e nxjerrë zbuluar prej Paradise Papers

573
Tani që ra perdja, duket se nuk ka më ëngjëj në botën e politikës, artit dhe financës. Ja disa prej personazheve që kanë dalë zbuluar nga rrjedhja më e fundit e informacionit dhe dokumentave.
Sekretari amerikan i Thesarit, Wilbur Ross, i cili ka një pjesëmarrje të maskuar prej shoqërive offshore, në një kompani transportesh të kontrolluar nga rrethi më i ngushtë i presidentit rus, Vladimir Putin.
Manjati rus Yuri Milner, ortak i dhëndrrit të Trumpit, Jared Kushner, që ka investuar në Facebook dhe Tëitter falë financimeve të një banke shtetërore ruse.
Financieri miliarder George Soros.
Bashkëthemeluesi i Microsoft, Paul Allen.
Stephen Bronfman, krahu i djathtë i kryeministrit kanadez, Justin Trudeau.
Këngëtarja Madonna.
Kreu i grupit U2, Bono Vox, alias Paul David Hewson.
Mbretëresha Noor e Jordanisë.
Sigal