Izrael, sulm terrorist, një i vdekur e disa të lënduar

212
Një person ka mbetur i vdekur dhe të paktën gjashtë të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi terrorist në një stacion të trenit në Izrael.
Mediat izraelite raportojnë se dy terroristë kanë sulmuar stacionin e trenit në Beersheba të dielën mbrëma. Lajmin e ka konfirmuar edhe policia izraelite, shkruan JerusalemPost.