FOTO/ 4 të vdekur pas sulmit ndaj autobusit me nxënës, dalin pamjet nga vendngjarja

201
Sigal

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku një autobus me nxënës është gjuajtur me armë.

Numri i viktimave ka shkuar në 4, pasi persona të armatosur qëlluan me breshëri kallashnikovi drejt një autobusi me nxënës, duke lënë të vdekur shoferin, faturinon dhe dy nxënës.

Një punonjës i kompanisë së autobusit është viktima e katërt që u regjistrua mbrëmjen e sotme. Ndërkohë më herët u konfirmuan të vdekur shoferi, Gani Gjoka dhe dy nxënës përkatësisht 16 dhe 17 vjeç të cilët ndërruan jetë pasi u dërguan në spital.

Nëxnësit e që mbetën të vdekur janë Ledion Hamzaj dhe Gentiana Mustafaj. Me poshte jane fotot nga vendi i ngjarjes.