Aksident në Greqi, vdes një emigrant, plagosen tetë të tjerë

265

Një makinë me emigrantë është përfshirë në një aksident në Greqi, ku për pasojë një person ka humbur jetën dhe tetë janë plagosur. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Komotinisë, në Rrugën Egnatia.

Mjeti i përfshirë në aksident drejtohej nga trafikantë, të cilët po udhëtonin drejt Selanikut. Mësohet se emigrantet janë të moshave 17-30 vjeç.

Gjashtë të plagosurit nga Bangladeshi, dy nga Pakistani dhe shoferi i ‘Seat’, gjithsej nëntë, u dërguan në spital. Në kohën e përplasjes, një trafikant dhe dy emigrantë u larguan nga vendi i ngjarjes.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes në fjalë.