Zjarri përfshiu pallatin 12 katësh në Elbasan, reagon policia

70
Sigal

Në lagjen “Kongresi i Elbasanit” në bodrumin e një  pallati ka rënë  zjarr dhe janë  djegur disa materiale të një biznesi.

Sipas policisë, nga hetimi parapra dyshohet se zjarri ka  rënë për  shkaqe aksidentale.

Elbasan/ Informacion paraprak

Në lagjen “Kongresi i Elbasanit” në bodrumin e një  pallati ka rënë  zjarr dhe janë  djegur disa materiale të një biznesi në pronësi të shtetasit D. Ç., dhe nuk ka probleme në jetën e banorëve.

Nga hetimi parapra dyshohet se zjarri ka  rënë për  shkaqe aksidentale.

Në  vendngjarje ndodhen shërbimet e zjarrfikëses si dhe forcat e policisë për të bërë të mundur fikjen e zjarrit.