Ulen ndjeshëm temperaturat, por si do të jetë moti sot

52
Sigal

Për ditën e sotme vendi do të ndikohet nga mot me kthjellime e vranësira deri paradite.

Në orët e para pas mesnatës shi i izoluar. Prej orëve të paradites mot i kthjellët.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1 deri 7 m/sek, dhe përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 10m/s. Valëzimi në dete i forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 14/26 diell

Kukës 10/22 diell re

Lezhë 14/26 diell

Dibër 7/22 diell re

Durrës 16/28 diell

Tiranë 14/28 diell

Elbasan 14/29 diell re

Berat 12/29 diell

Vlorë 16/28 diell

Korçë 11/23 diell re

Gjirokastër 12/28 diell

Sarandë 15/27 Diell.