Temperaturat shkojnë nën zero, reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin, moti sot

170
Sigal

Dita sot nis me vranësira të dendura dhe reshje shiu mesatare për zonat veriore dhe qendrore, por më pak reshje priten në jug të Shqipërisë.

Mesdita sjellë pauzë të reshjeve në të gjithë vendin. Por sërish mbrëmja dhe nata rikthejnë reshjet mesatare në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -1°C deri në 13°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.