Temperatura deri në 35°C, njihuni me parashikimib e motit për çdo qytet

62

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e hënë moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare përgjatë relieveve malore.

Në juglindje vranësira parashikohet të pasohen nga reshje lokale shiu, kryesisht në male.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim –perëndim e lehtë, ndërsa përgjatë vijës bregdetare deri mesatare. Valëzim i forcës në det do të jetë 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 23/35 Diell

Kukës 19/30 Diell re

Lezhë 24/33 Diell

Dibër 17/28 Diell re

Durrës 21/35 Diell

Tiranë 22/34 Diell

Elbasan 21/35 Diell re

Berat 20/35 Diell

Vlorë 20/32 Diell

Korcë 18/28 Diell re

Gjirokastër 19/34 Diell

Sarandë 18/32 Diell.