Temperatura deri në 30 °C, moti për çdo qytet

163
Sigal

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e diel parashikohet i kthjellët, me zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite në veri dhe verilindje.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar, përkohësisht në formë shtrëngate shoqëruar me shkarkesa elektrike në veri dhe verilindje.

Era do të fryjë me drejtim juglindje e jugperëndim deri në 8 m/sek e valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 14/28 re diell

Kukës 11/23 re diell shi

Lezhë 12/28 re diell

Dibër 9/22 re diell shi

Durrës 17/27 re diell

Tiranë 15/29 re diell

Elbasan 14/30 re diell

Berat 9/30 re diell

Vlorë 15/29 re diell

Korçë 10/21 re diell

Gjirokastër 9/29 re diell

Sarandë 15/28 re diell.