Sot gjashtë raste të reja me koronavirus në vend, ja harta e përhapjes

48

Vazhdon të rritet numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar gjashtë raste të reja, katër në Tiranë dhe dy në Shkodër.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Kurba epidemike ka qenë e butë dhe e qëndrueshme, hetimi ka treguar luhatje ditore.

Në infektiv ka 16 raste të shtruar, katër në terapi intensive.