Shqiptarët përleshen me thika në një burg në Greqi

688
Një përleshje mes dy të burgosurve shqiptarë ka ndodhur ditën e djeshme në një burg në Greqi.
Siç bëhet me dije nga mediat greke, dy shqiptarë të moshave 47 dhe 27 vjeç janë përleshur me njëri-tjetrin me thika që i kishin improvizuar vetë.
Si pasojë e sherrit, ka mbetur i plagosur rëndë 47-vjeçari, i cili është dërguar në spitalin e Lamias, në gjendje të rëndë.
Ndërsa, shqiptari tjetër ka marrë më pak lëndimeve, çka ka bërë pas marrjes së ndihmës së nevojshme mjekësore të kthehet përsëri në burg.
Ende nuk dihet identitetit i të burgosurve shqiptarë që mbetën të plagosur.
Sigal