Shpërthen në flakë mjeti në dalje të tunelit Tiranë-Elbasan

148
Sigal

Një automjet është përfshirë nga flakët në dalje të tunelit Tiranë-Elbasan. Drejtuesi i automjeti, A.S 47 vjeç, fatmirësisht nuk ka pësuar lëndime, ndërkohë që automjeti është djegur plotësisht si pasojë e flakëve.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin me inicialet A.S., banues në Librazhd, në ecje e sipër ka marrë flakë dhe për pasojë mjeti është djegur plotësisht. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.