Shifra tragjike në Britani/ Regjistrohen 764 viktima gjatë 24 orëve të fundit

166
Sigal

Britania vijon të përballet me shifra tragjike nga koronavirusi.

Sipas Depatamentit të Kujdesit dhe Shëndetit në vend, gjatë 24 orëve të fundit 741 persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë janë regjistruar edhe 4,605 raste të reja duke e çuar në 98,476 numrin total të të infektuarve.

Deri më sot në Britani janë kryer 313,769 teste për Covid-19.