Shehaj denoncon vendimin: Drejtësia e re thotë vidheni shtetin se ligji ua lejon

68
Sigal

Kryetarja e LSI-së për Tiranën, Brisida Shehaj ka denoncuar një vendim të gjykatës së Tiranës, për mos fillimin e një procedimi penal ndaj shtetases Delina Ibrahimi.

‘Lexoini mirë këta dy emra sepse këta janë fytyra e re e drejtësisë së re. Nga ky moment për të gjithë ju që keni aksionet e bllokuara në QKB për detyrime tatimore ose jo mund ti shisni ato pa asnjë problem të hani dhe lekët gëzuar sepse detyrimi sipas këtyre i mbetet NIPTIT dhe shteti me gisht në gojë’, shkruan Shehaj në Facebook.

Postimi i plotë i Brisida Shehajt:

SKANDAL!

Lexoini mire keta dy emra sepse keta jane fytyra e re e drejtesise se re.

Nga ky moment per te gjithe ju qe keni aksionet e bllokuara ne QKB per detyrime tatimore ose jo mund ti shisni ato pa asnje problem te hani dhe leket gezuar sepse detyrimi sipas ketyre i mbetet NIPTIT dhe shteti me gisht ne goje.

Biles biles me kete vendim ju keshilloj te padisni penalisht cdo drejtor te tatimeve qe ju ka vendosur bllokimin e aksioneve.

Mqs keta marrin keto vendime pa menduar pasojat qe ka nga pas.

Nqs ju duhen si vendime pa problem se ua ve une ne dispozicion.

Vidheni shtetin thone keta se ligji ua lejon.

ORE A JENI NE TEREZI SE SHKATERRUAT KETE VEND JU ME KETO VENDIME SKANDALOZE!!!!!!