Sërish lëkundje e fortë, tërmet 4 ballë, numri i viktimave vijon të rritet

419
Sigal

Një tjetër tërmet është ndjerë në orën 18:06, në kryeqytet. Raportohet se tërmeti ka qenë i magnitudës 4 ballë.

Ndërkohë numri i viktimave vijon të rritet dhe deri në këto momente janë konfirmuar të paktën 20 persona të vdekur dhe qindra të plagosur.