Moti i keq me shi dhe erë përfshin Lezhën, bllokohet puna në portin e Shëngjinit

70
Sigal

Moti i keq me shi dhe erë të fortë që ka përfshirë rajonin e Lezhës që prej mbrëmjes së të premtes ka bllokuar punën në portin e Shëngjinit.

Prej mëngjesit të ditës së sotme, asnjë nga mjetet e lundrimit nuk kanë dalë në det, ndërsa ende nuk ka një urdhër nga autoritet që ndalon lundrimin.