Luan Rama urim për 88 vjetorin e aktores Tinka Kurti

316
Përfaqësuesi i LSI, Luan Rama ka postuar sot në llogarinë e tij në rrjetin social facebook një urim për aktoren e mirënjohur Tinka Kurti me rastin e 88 vjetorit të lindjes.
Ja postimi i Luan Ramës :
Në 88-vjetorin e lindjes:
NJË URIM ZEMRE PËR MË TË MIRËN, TINKËN TONË !
Gëzuar ditëlindjen më e mira, Tinka jonë, zonja e madhe e artit shqiptar!
Gëzuar, jetë të gjatë dhe me shëndet të mirë Tinka Kurti, thjeshtë e papërsëritshme; mrekullisht imponuese në madhështinë e artit që na ke falur dhe mirësisë emblematike që mbart e rrezaton, me dashurinë dhe bujarinë tënde të fisme moj fisnike!
Sigal