Lini çadrat në shtëpi, lajme të mira nga moti, ja si do të jetë koha sot

570
Reshjet e dendura duket se do të ndalen për pak kohë dhe do të kemi një përmirësim të motit. Paraditja e sotme karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin.
Sipas MateoAlb pasditja dhe mbrëmja paraqiten me kthjellime në zonat bregdetare dhe të ulëta por vranësira kalimtare do të ketë në zonat Lindore dhe Veriore të Shqipërisë.
Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë gjatë mëngjesit por rritje me 2 – 3°C sjell mesdita duke ngjitur maksimumin mbi 22°C.
Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, ndërsa në det dallgëzimi ulet në 1 – 2 ballë.
Sigal