Koronavirusi në Itali/ Shënohen më pak viktima dhe të infektuar se një ditë më parë

306
Sigal

Numri i viktimave të regjistruara brenda 24 orëve në Itali ka pësuar rënie.

Nga raportimet e sotme thuhet se janë regjistruar 602 të vdekur. Një ditë më parë ishin 651 të vdekur.

Kurse para dy ditësh u shënua rekordi me 793 të vdekur.

Edhe numri i infeksioneve të reja ka rënë. Sot janë regjistruar 3780 raste, kurse dje ishin 3957.

Buletini sipas rajoneve: