Koronavirusi në Greqi/ Rritet numri i personave të prekur, regjistrohen 71 raste të reja në 24 orët e fundit

257
Sigal

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Greqi, ka shkuar në 695, ku vetëm sot janë konfirmuar 71 raste të reja.

Plot 114 persona janë në spital dhe 35 në kujdes intensive.

Ndërkohë, sipas institucioneve, pritet që nga koronavirusi të preken 8 mijë deri në 10 mijë persona.