FOTO-LAJM/ ‘Një popull nuk i nënshtrohet një njeriu’, parrula e shpalosur në protestë

301
Sigal

Artistë, aktorë, aktivistë, intelektualë, qytetarë, dolën sërish në shesh për të protestuar kundër veprimit krimìnal të Edi Ramës dhe Erion Veliajt, që shembën Teatrin Kombëtar.

Ngjarja ka revoltuar jo vetëm shqiptarët, por edhe opinionin publik dhe median europiane.

“Një popull nuk i nënshtrohet një njeriu,” ishte një nga banderolat kryesore në protestë.