E moshuara goditet rëndë në Gjirokastër, dërgohet në spital

214
Sigal

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 23.00 në fshatin Palokaster është dhunuar një e moshuar.

Bëhet fjalë për shtetasen me inicialet P.Q., 75 vjeçe, e cila eshte dhunuar nga një person i paidentifikuar.

E moshuara është goditur nga dhunuesi në shtratin ku flinte, duke i lënë fraktura në trup dhe në fytyrë.

Sipas rrëfimit të te moshuarës ajo ka konflikte me dy familje po nga i njëjti fshat të cilët i kanë vrarë bashkëshortin para 3 vitesh dhe ajo dyshon tek ata. E moshuara po kurohet aktualisht në spitalin rajonal “Omer Nishani”.

Dyshohet se moshuara mund të jetë rrahur edhe nga e bija që vuan nga probleme të shëndetit mendor.
Aktualisht policia po heton për të zbuluar më tepër rreth ngjarjes.