Dyshohet se vidhnin naftë bruto, disa të shoqëruar në Fier

160
Sigal

Dyshohet se është vjedhur një sasi nafte në Vioskë- Qafë Kash, ku ka dhe disa të shoqëruar.

Disa persona janë shoqëruar në polici, pasi dyshohet se kanë vjedhur naftë në Vioskë- Qafë Kash.

Të shoqëruarit dyshohet se kanë vjedhur naftë bruto nëpër autobote.

Lidhur me këto dyshime drejtuesit e autoboteve, bashkë me mjetet përkatëse janë shoqëruar në mjediset e Drejtorisë së Policisë së Fieri ku do të verifikohet gjithçka dyshohet e do të merren në pyetje personat e përfshirë në këtë proces.