Sigal

Moti do të jetë  me vranësira mesatare deri të dendura, të cilat do të pasohen nga reshje shiu të pakta përgjatë Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW), me shpejtësi  78-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          6/17°C
Zonat e  ulëta          10/23°C
Zonat  bregdetare   13/23°C