Delfinët në kanalin e Korfuzit, zhytësit eksplorojnë botën nënujore (FOTO)

309
Sigal

Jugu i Shqipërisë në muajt e verës është zona e më e populluar e vendit, pasi të gjithë kërkojnë disa ditë relaksi në ujërat e kristalta të Jonit. LSA sot ka shkuar në kanalin e Korfuzit dhe prej andej sjell disa pamje të magjishme. Në kanalin e Korfuzit ndodhet dhe gjiri i Ftelesë, ku delfinët aty janë me shumicë dhe kanë dhuruar spektakël për pushuesit.