Lezhë/ 21 vjeçari dhunohet me sende të forta gjatë natës, kapet autori

290
Sigal

Një 21 vjeçar nga Lezha i identifikuar nga policia si G. Kokaj, raportohet se është dhunuar me mjete të forta gjatë mbrëmjes së djeshme.

Kokaj, në gjendje të rëndë shoku është transportuar për në spitalin e Lezhës ku dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë që policia raporton se pas kryerjes së veprimeve paraprake ka identifikuar dhe shoqëruar sot në Komisariatin e Policisë Lezhë autorin e ngjarjes, dhe materialet janë referuar në Prokurorinë Lezhë për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje “