Deklarata e Ramës për mosmbajtjen e premtimit për rritjen e pagave, reagon Vasili: Të penguan deputetët, delet?! Palaçollëqet s‘i ha njeri

77
Sigal

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se mashtroi qytetarët për rritjen e pagave.

Vasili thotë se kryeministri pasi gënjeu, u justifikua se e kanë penguar deputetët për rritjen e pagave që premtoi.

“Rama pasi gënjeu si ordiner po thotë se e paskan penguar dele-deputetet dhe njëfarë Majko për rritjen e pagave qe mashtruesi premtoi”, shkruan Vasili.

Reagimi i plotë:

Ky nuk ben as per çingije e jo per kryeminister!

Mashtrimi ordiner i Rames per rritjen e pagave!

Rama pasi genjeu si ordiner po thote se e paskan penguar dele-deputetet dhe nje farë Majko per rritjen e pagave qe mashtruesi premtoi.

Kush e paskan penguar?

Deputetet, delet, ha ha haaaaaaaa??

-Leri keto palaçollëqe mashtrues se nuk i ha asnjeri.

-Po a nuk jane po jane keto dele-deputete, qe me urdher te Rames mashtruesit:

-Votuan dhe ndryshuan Kushtetuten dhe Kodin zgjedhor per nje dite per te prishur zgjedhjet.

-Votuan shkaterrimin e Teatrit.

-Votuan shkaterrimin e Portit te Durresit.

-Votuan miliarda euro borxhe per te mbuluar vjedhjet.

-Votuan koncesione nga me hajdutet qe ka pare bota.

-Votuan kompesimin e materialeve te ndertimit per tenderxhinjte e qeverise.

-Votuan qindra milion euro qe vidhen per energjine elektrike.

-Votuan vjedhjen e Butrintit.

-Votuan hapjen e bixhozit dhe basteve.

-Votuan Prokurorin e Pergjithshem me 69 vota.

-Votuan Borde Nafte dhe Ushqimesh per te vjedhur qytetaret.

Votuan qindra ligje antikushtetuese te porositura nga oligarket

Ndaj mashtrues lere edhe tallavane se ti as per çingije nuk ben e jo më per kryeminister.

  • foto galeri