Sigal

Arrestohet nga Policia, Tahir Allkja, 53  vjeç, banues në Shalës të Cërrikut, pasi dyshohet se ka hyrë në banesën e një 73-vjeçareje dhe ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me të, kur në banesë s’ka pasur asnjë nga familjarët të pranishëm.

Njoftimi i plotë i Policisë 

Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik, u arrestua në flagrancë shtetasi :

Tahir Allkja, 53 vjeç, banues në fshatin Shalës, Cërrik,(i dënuar  më parë për veprën penale “Dhune ne familje”) Ky shtetas u arrestua pasi dyshohet se ka hyrë në banesën e shtetases R. T. 73 vjeçe, banuese në Cërrik, dhe ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me të, pasi në banesë nuk ka pasur asnjë familjar. Materialet i kaluan  Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë  Elbasan, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura e mbetur në tentativë” e parashikuar nga neni 102, 22 i  Kodit Penal.