Akisdent në aksin Elbasan-Peqin/ 3 persona në gjendje të rëndë

106

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të fshatit Përparim, në rrugën Elbasan-Peqin. Një makinë është përmbysur në rrugë duke lënë të plagosur 5 persona.3 prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe u dërguan në spitalin e Elbasanit. Shkak mësohet se ka qenë parakalimi i gabuar i mjetit.Për shkak të aksidentit ka pasur edhe një radhë të gjatë mjetesh. Policia ka nisur hetimet për rastin.