Abuzimi me të mitur, në protestën madhështore edhe VIP-at shqiptarë

240
Sigal

Thirrjes së njerëzve iu janë bashkuar dhe personazhe të njohur në vend, që nga Arbana Osmani, Xhemi Shehu, Ilda Bejleri, Fjoralba Ponari, Jonida Sehu, Nevina Shtylla, Oriola Marashi, Lori Hoxha, Armina Mevlani e shumë VIP-a të tjerë. ”Monstra pa bole”, ”Për fëmijërinë e vjedhur”, ”Mbroni vajzat, jo pedofilë”, ”Pse nuk raportojmë”, ishin disa nga sloganet që njerëzit mbanin në duar teksa marshonin në sheshin Nënë Tereza për të vazhduar më pas në rrugën e Durrësit.