Messi dhe Ronaldo në një skuadër? Zbulohet propozimi i çmendur që bën Beckham

339

Klubi amerikan i David Beckham, Inter Milani po përgatitet të ofrojë një marrëveshje të madhe për yllin argjentinas, Lionel Messi.

Inter Miami do të fillojë të luajë në MLS në vitin 2020 dhe po kërkon të rekrutojë emra të mëdhenj për të rritur profilin e tyre.

Beckham po synon të sjellë yllin argjentinas, Messi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me ekipin e tij të gatshëm t’i ofrojë Messit një marrëveshje të madhe

Sipas “Club de la Mitjanit”, Beckham ka arritur që të diskutojë me Messin një bashkimi te skuadra Inter Miami.

Transferimi i argjentinasit nuk do të ishte befasia më e madhe, pasi javëve të fundit ka filluar të flitet për një largim të tij nga Barcelona.

Përveç Messit, Beckham synon edhe transferimin e yjeve tjera si për ta bërë bashkë: Cristiano Ronaldo dhe Edinson Cavanin.