Kualifikueset e Kupës së Botës / Polonia pret biletën për në Rusi, Danimarka dhe Sllovakia në “play-off”

189
Në Grupin C në mbrëmje do të luhet vetëm për statistikë pasi Gjermania është kualifikuar si e para, ndërsa Irlanda e Veriut ka siguruar vendin e dytë që të dërgon në “play-off”.
GRUPI E
Poloni – Mal i Zi 3-2
Maçzinski 6’, Grosiçki 16’, Levandovski 85′, Stojkoviç 87′ (a.g.) / Mugosha 78′, Vukçeviç 83′
Danimarkë – Rumani 1-1
Eriksen 59′ (11-m) / Deac 88′
Kazakistan – Armeni 1-1
Turisbek 62′ / Mkhitarjan 26′
GRUPI F
Lituani – Angli 0-1
Kejn 27′ (11-m)
Slloveni – Skoci 2-2
Bezjak 52′, 72′ / Grifiths 32′, Snodgres 88′
Sllovaki – Maltë 3-0
Nemek 33′, 62′, Duda 70′
GRUPI C
20:45 | Gjermani – Azerbajxhan
20:45 | Norvegji – Irlandë e Veriut
20:45 | Republika Çeke – San Marino.