Kanë përfunduar 45 minutat e para në sfidën ndërmjet Francës dhe Uruguait e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Botës.

Në minutën e 40’ ishte Varane ai i cili shfrytëzoi shtatlartësinë për të shënuar me kokë.