Cristiano Ronaldo merr lajmin tronditës, gjykata kërkon dënimin me 10 vite burg ose…

347
Cristiano Ronaldo ka mësuar një lajm tronditës ditën e sotme, teksa akuzohet për evazion fiskal e shumës 14.7 milionë euro. Pesë herë fituesi i Topit të Artë ndodhet në një situatë të vështirë, duke rrezikuar 10 vite burg. Çështja vazhdon të jetë nën hetim, pavarësisht se 31-vjeçari e mohon këtë gjë.
Tashmë portugezit i janë lënë në dispozicion dy mundësi nga ana e hetuesve. E para është të pranojë akuzën dhe të nisë pagimin e shumës së padeklaruar brenda një afati kohor të caktuar, ndërsa e dyta është t’i shkohet çështjes deri në fund dhe ylli portugez të marrë dënimin.